Sezónní práce jsou v plném proudu, proto objednávky vyřizujeme pouze od pondělí do středy. V případě, že na objednávku pospícháte z důvodu odjezdu na dovolenou, a nebo v opačném případě ji potřebujete vyřídit v pozdějším termínu, prosím informujte nás o tom na našem e-mailu obchod@lukon-glads.cz. Pokud jste tak neuvedli v poznámce u vaši objednávky.

GLORIOSA - glorióza

Tyto tropické, popínavé, liánovité rostliny mají velmi krásné květy, a proto je často lidé zaměňují za orchideje. Rostliny lze pěstovat za okny ve větších nádobách, v květnu je můžeme vysadit i v zahradě na teplé, chráněné stanoviště. V létě se mají dostatečně zalévat a každé 2 týdny přihnojit kapalným hnojivem. Silné a vysoké kultivary vyžadují oporu, při dobrém pěstování mohou dosáhnout výšky až 2 m. Sázíme asi 5 - 8 cm hluboko, víceleté hlízy mohou být 20 až 40 cm velké. Na zimu musíme hlízy vyjmout ze země, neboť mají 6 až 8 týdnů období klidu. Uložíme je v písku nebo v rašelině v suchu při teplotě 8° až 10°C. Gloriosa se pěstuje především pro své atraktivní, až 12 cm velké květy.

Nejprodávanější

Gloriosa superba ROTHSCHILDIANA - glorióza
 
89 Kč
Gloriosa superba LUTEA - glorióza
Gloriosa superba LUTEA - glorióza
Prodej jaro 2025
Kód: 0456
 
110 Kč
2 položek celkem
Gloriosa superba LUTEA - glorióza
Množstevní sleva
110 Kč

- velké květy jsou celožlutě vybarveny, vyrůstají v paždí horních listů, mají nápadně dlouhou stopku, ve váze vydrží až 10 dní.

Kód: 0456
Gloriosa superba ROTHSCHILDIANA - glorióza
Množstevní sleva
89 Kč

- květy jsou velmi velké, jasně červené se žlutou v dolní části, mají pěkně zvlněné okraje.

Kód: 0457
Kvalitně a pečlivě zabalené zboží
Kvalitně a pečlivě zabalené zboží,
aby Vám balíček dorazil v pořádku.
Doručení druhého dne
Odesíláme co nejrychleji,
jak nám počasí a naše ruce dovolí.
Recyklujeme obalový materiál
Recyklujeme obalový materiál,
proč nedát krabici druhý život.