Objednávky vyřizujeme od 15. února 2024 s ohledem na počasí a dostupností objednaných položek. Objednávky nerozdělujeme, expedujeme je celé najednou.

Balkónové rostliny

 

Balkónové rostliny jsou skvělým způsobem, jak přeměnit váš balkón, terasu, pergolu nebo okenní parapet na malebný, zelený prostor. 

   Při výběru balkónových rostlin je dobré vzít v úvahu světelné podmínky a dostupné prostory. Při pěstování rostlin je důležité zajistit substrát pro muškáty nebo petúnie, pravidelnou zálivku a hnojení přípravkem určeným pro balkónové rostliny. Sadbu prodáváme v květináči 9 x 9 cm.

Termín prodeje začíná obvykle na jaře, jakmile počasí dovolí cca od března.

Rostliny posíláme poštou i vám je připravíme k osobnímu odběru na naší provozovně na adrese: Na Brůdku 75/11, Lysá nad Labem - Litol, 28922. 

V případě, že zvolíte zaslání prostřednictvím dopravní společnosti nemusíte se obávat poškození rostlin. Balkónové rostliny balíme každou zvlášť do papírových kartonů, aby nedošlo k jejich poškození během přepravy dopravci.

IMG_38961  IMG_3899  IMG_3900  IMG_3898

V nabídce u nás naleznete námi osvědčené druhy, které svým růstem a bohatou násadou květů budou zdobit vaše truhlíky nebo nádoby během celého léta.

  1. Petunie (Petunia): jsou oblíbené kvetoucí rostliny, které jsou k dispozici v mnoha barvách, jednoduché nebo plnokvěté. Jsou vhodné pro závěsné koše, truhlíky nebo nádoby.

  2. Surfinie (Surfinia): jedná se o obchodní označení vegetativně množených petúnií z Japonska, které se vyznačují převislým růstem. Na trh s nimi přišla japonská firma Suntory a věnovala jim obchodně chráněný název surfinie. Mají bohaté kvetení a jsou odolné vůči dešti. 

  3. Pelargonie (Pelargonium): jsou tradiční letničky s vonnými listy a pestrobarevnými květy. Jsou odolné a snadno se pěstují. Dobře rostou ve slunném až polostinném prostředí.

  4. Begonie (Begonia): Begonie jsou odolné a existují v mnoha druzích s různými tvary květů. Jsou vhodné pro stinná a polostinná místa.

  5. Million bells (Caliobrachoe): je obchodní značka pro rostliny s drobnějšími květy a kratším kulovitým růstem. Jedná se o oblíbenou letničku, která je známá pro své bohaté kvetení. Million Bells jsou podobné petuniím.

  6. Campanula isophylla (zvonek stejnolistý, ženich a nevěsta): pochází z jižní Evropy. Nejdříve rostlina vyrůstá vzpřímeně, později stonky přepadají a velmi dobře vynikají v závěsných nádobách. Zvonkovité květy mají modrofialovou (ženich) a bílou (nevěsta) barvu. 

  7. Plectranthus coleoides Marginatus (molice): má velmi aromatické listy, jejichž vůně odpuzuje mšice. V každém případě je pěkný a odolný, lze jej pěstovat jako pokojovou nebo přenosnou rostlinu. Vytváří bohatě větvené keříky, vykvétá zajímavými květy a navíc má aromatické listy. 

  8. Helichrysum petiolare (myší ucho): vhodný na plné sluníčko i do polostínu. Vytváří bohaté dlouhé převisy 1 - 1,5 m. Možné pěstovat jako soliteru nebo kombinovat s muškáty i s petúniemi. 

  9. Bylinky: Nemáte možnost si pěstovat bylinky na zahrádce? To vůbec nevadí, bylinky lze pěstovat i doma za oknem nebo na balkóně či terase.

  10. Coleus (Plectranthus scutellarioides): je oblíbená rostlina, která je známá pro své pestrobarevné listy a atraktivní vzory. Je často pěstována pro své dekorativní vlastnosti. Může být také používána jako domácí rostlina v interiéru, zejména v oblastech s nižší intenzitou světla.