Sezónní práce jsou v plném proudu, proto objednávky vyřizujeme pouze od pondělí do středy. V případě, že na objednávku pospícháte z důvodu odjezdu na dovolenou, a nebo v opačném případě ji potřebujete vyřídit v pozdějším termínu, prosím informujte nás o tom na našem e-mailu obchod@lukon-glads.cz. Pokud jste tak neuvedli v poznámce u vaši objednávky.

Balkónové rostliny

 

Balkónové rostliny jsou skvělým způsobem, jak přeměnit váš balkón, terasu, pergolu nebo okenní parapet na malebný, zelený prostor. 

   Při výběru balkónových rostlin je dobré vzít v úvahu světelné podmínky a dostupné prostory. Při pěstování rostlin je důležité zajistit substrát pro muškáty nebo petúnie, pravidelnou zálivku a hnojení přípravkem určeným pro balkónové rostliny. Sadbu prodáváme v květináči 9 x 9 cm.

Termín prodeje začíná obvykle na jaře, jakmile počasí dovolí cca od března.

Rostliny posíláme poštou i vám je připravíme k osobnímu odběru na naší provozovně na adrese: Na Brůdku 75/11, Lysá nad Labem - Litol, 28922. 

V případě, že zvolíte zaslání prostřednictvím dopravní společnosti nemusíte se obávat poškození rostlin. Balkónové rostliny balíme každou zvlášť do papírových kartonů, aby nedošlo k jejich poškození během přepravy dopravci.

IMG_38961  IMG_3899  IMG_3900  IMG_3898

V nabídce u nás naleznete námi osvědčené druhy, které svým růstem a bohatou násadou květů budou zdobit vaše truhlíky nebo nádoby během celého léta.

  1. Petunie (Petunia): jsou oblíbené kvetoucí rostliny, které jsou k dispozici v mnoha barvách, jednoduché nebo plnokvěté. Jsou vhodné pro závěsné koše, truhlíky nebo nádoby.

  2. Surfinie (Surfinia): jedná se o obchodní označení vegetativně množených petúnií z Japonska, které se vyznačují převislým růstem. Na trh s nimi přišla japonská firma Suntory a věnovala jim obchodně chráněný název surfinie. Mají bohaté kvetení a jsou odolné vůči dešti. 

  3. Pelargonie (Pelargonium): jsou tradiční letničky s vonnými listy a pestrobarevnými květy. Jsou odolné a snadno se pěstují. Dobře rostou ve slunném až polostinném prostředí.

  4. Begonie (Begonia): Begonie jsou odolné a existují v mnoha druzích s různými tvary květů. Jsou vhodné pro stinná a polostinná místa.

  5. Million bells (Caliobrachoe): je obchodní značka pro rostliny s drobnějšími květy a kratším kulovitým růstem. Jedná se o oblíbenou letničku, která je známá pro své bohaté kvetení. Million Bells jsou podobné petuniím.

  6. Campanula isophylla (zvonek stejnolistý, ženich a nevěsta): pochází z jižní Evropy. Nejdříve rostlina vyrůstá vzpřímeně, později stonky přepadají a velmi dobře vynikají v závěsných nádobách. Zvonkovité květy mají modrofialovou (ženich) a bílou (nevěsta) barvu. 

  7. Plectranthus coleoides Marginatus (molice): má velmi aromatické listy, jejichž vůně odpuzuje mšice. V každém případě je pěkný a odolný, lze jej pěstovat jako pokojovou nebo přenosnou rostlinu. Vytváří bohatě větvené keříky, vykvétá zajímavými květy a navíc má aromatické listy. 

  8. Helichrysum petiolare (myší ucho): vhodný na plné sluníčko i do polostínu. Vytváří bohaté dlouhé převisy 1 - 1,5 m. Možné pěstovat jako soliteru nebo kombinovat s muškáty i s petúniemi. 

  9. Bylinky: Nemáte možnost si pěstovat bylinky na zahrádce? To vůbec nevadí, bylinky lze pěstovat i doma za oknem nebo na balkóně či terase.

  10. Coleus (Plectranthus scutellarioides): je oblíbená rostlina, která je známá pro své pestrobarevné listy a atraktivní vzory. Je často pěstována pro své dekorativní vlastnosti. Může být také používána jako domácí rostlina v interiéru, zejména v oblastech s nižší intenzitou světla.